Klubbens rangliste

Fra 1897 og frem(ad) - hvis du finder en fejl eller en mangel, så gør os opmærksomme på det. Tak. Først på siden finder du senior mænd og kvinder fra 100m - marathon. Længere nede på siden finde du en samling af forskellige klubrekorder fra andre discipliner og her er også rekorder fra forskellige aldersklasser

Mænd

Fra 100m - Marathon

100m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Frank Sillesen

Morten Hansen

Niels Roesdal

Arne Bie

Rudolf Mikkelsen

Georg Gretlund

Lars Foghsgård

Dan Arnum Hansen

Vilhelm Mikkelsen

Axel Nielsen

10,8

11,04

10,9

10,9

11

11

11

11

11,1

11,1

1958

1980

1958

1958

1928

1937

1962

1978

1919

1938

200m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Knud E Pedersen

Niels Roesdahl

Morten Hansen

Ole Jachimsen

Arne Bie

John Jensen

Frank Sillesen

Dan Arnum Hansen

Lars Foghsgård

Peter Hansen

22,1

22,2

22,2

22,3

22,5

22,5

22,7

22,7

22,8

22,8

1961

1955

1979

1959

1960

1961

1958

1978

1961

1962

400m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7-10

7-10

7-10

7-10

John Jensen

Niels Roesdahl

Ole Jochimsen

Knud E. Petersen

Ole Jensen

Preben Glue

Arne Jensen

Per A. Nielsen

Carsten Nielsen

Morten Hansen

48,8

49,4

49,8

49,9

50,0

50,2

50,4

50,4

50,4

50,4

1962

1957

1959

1961

1957

1966

1961

1966

1974

1980

800m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5-6

5-6

7

8

9

10

Preben Glue

Arne Jensen

John Jensen

Carsten Jensen

Ole Jensen

Peter Holmqvist

Jørgen Holt

Jonas Sørensen

Henning Overgaard

Bjarne Danielsen

1.48:8

1.52:0

1.52:2

1.52:4

1.52:8

1.52:8

1.54:0

1.54:67

1.55:1

1.55:3

1967

1961

1966

1977

1959

1973

1973

2003

1979

1966

1000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Peter Holmqvist

Carsten Jensen

Arne Jensen

Jørgen Holt

Keld Langberg

Bjarne Danielsen

Jacob Qvist 

Per Steffensen

Ole Jensen

2.24:8

2.26:0

2.27:2

2.27:6

2.28:8

2.31:8

2.32:2

2.32.32

2.32:4

2.32:8

1967

1977

1977

1961

1973

1978

1965

2018

1965

1956

1500m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Carsten Jensen

Henning Overgaard

Peter Holmqvist

Bjarne Danielsen

Gunnar Pedersen

Tommy Michaelsen

Arne Jensen

John Jensen

3.42:4

3.48:0

3.53:2

3.53:7

3.54:6

3.56:4

3.57:4

3.58:4

3.58:8

3.59:6

1967

1974

1975

1979

1974

1964

1957

1957

1961

1966

One mile (1609m)

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Bjarne Danielsen

Gunnar Pedersen

Henning Overgaard

Søren Nielsen

Arne Jensen

Erkie Fiskaali

David Romano

Niels K. Thomsen

4.05:6

4.11:13

4.16:4

4.22:0

4.23:2

4.25:2

4.26:8

4.27:0

4.27:2

4.27:4

1967

1974

1964

1955

1976

1922

1966

1955

1966

1987

2000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Bjarne Danielsen

Søren Nielsen

Gunnar Pedersen

Tommy Michaelsen

Erkie Fiskaali

J. Heller Andersen

Bent P. Jakobsen

Gunnar K. Jensen

5.19:4

5.28:0

5.34:3

5.39:5

5.40:4

5.40:6

5.41:2

4.43:0

5.44:96

5.48:7

1967

1974

1965

1918

1954

1961

1955

1943

1996

1986

3000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Tommy Michaelsen

Henning Overgaard

Gunnar Pedersen

Bjarne Danielsen

Omar Hassan

Asger Dalsgaard

Lars Svinth Nielsen

Søren Nielsen

8.17:6

8.26:6

8.26:4

8.33:3

8.35:2

8.39:8

8.42:28

8.46:1

8.46:26

8.49:2

1967

1974

1957

1977

1954

1966

2015

2015

2000

1921

3000m forhindring

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Tommy Michaelsen

Gunnar Pedersen

Gunnar K. Jensen

Henning Overgaard

Carsten Sørensen

Kell B. Hansen

Stig Mathiesen

Flemming G. Jensen

Hans Egander

Keld Landberg

9.25:0

9.27:8

9.33:2

9.34:4

9.49:4

9.53:2

9.56:5

10.18:6

10.20:0

10.30:0

1956

1957

1985

1978

1985

1978

1992

1963

1956

1979

5000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Omar Hassan

Preben Glue

Esben Hornum

Jacob Therkildsen

Asger Dalsgaard

Tommy Michaelsen

Thorkild Sundstrup

Gunnar Pedersen

Jørgen Holt

Niels K. Thomsen

14.19:62

14.29:8

14.38:94

14.51:53

14.51:68

14.51:8

14.59:25

15.00:0

15.00:0

15.00:83

2017

1967

2020

2020

2015

1957

2014

1960

1976

1989

 

10.000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Jørgen Holt

Tommy Michaelsen

Thorkild Sundstrup

Lars Svinth Nielsen

Bent P. Jakobsen

Sebastian Matz Nielsen

Gunnar K.Jensen

Erkie Fiskaali

Sven Å. Hansen

Søren Nielsen

31.15:00

31.16:00

31.26:82

31.49:27

31.55:36

32.19:80

32.30:20

32.37:40

32.54:60

33.04:00

1976

1960

2018

2001

1997

2020

1986

1955

1957

1918

10 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Asger Dalsgaard

Thorkild Sundstrup

Omar Hassan

Daniel Vestergaard

Nikolaj Bauer Andersen

Niels K. Thomsen

Sebastian Matz Nielsen

Lars H. P. Møller

Bent P. Jakobsen

Lars Svinth

30:41

31.07

31:35

31.57

31:59

32:16

32.19

32:29

32:43

32:54

2016

2015

2016

2018

2015

1988

2018

1992

1999

1999

15km

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Gunnar K. Jensen

Alex Puggard

Lars Svinth Nielsen

Thorkild Sundstrup

Bent P. Jakobsen

Tommy Michaelsen

Lars H. Pomtoppidan

Gert Jørgensen

Nikolaj B. Andersen

Thomas Jensen

48.40

48.49

49.04

49.09

49.37

49.45

49.57

50.05

50.33

50.38

1986

2002

2002

2014

1997

1956

1993

1993

2013

2000

20km

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5-6

5-6

7

8

9

10

Tommy Michaelsen

Carsten Sørensen

Jørgen Holt

Gunnar K. Jensen

Niels Jepsen

Svend Å. Hansen

Keld Langberg

Mogens Bach

Peter Pedersen

Henning Overgaard

1.06.29

1.08.23

1.09.16

1.11.34

1.11.42

1.11.42

1.12.50

1.13.01

1.13.07

1.14.07

1962

1984

1973

1982

1924

1958

1978

1973

1925

1977

Halvmarathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3-4

3-4

5

6

7

8

9

10

Omar Hassan

Thorkild Sundstrup

Nikolaj B. Andersen

Asger Dalsgaard

Alex Puggard

Daniel Vestergaard

Lars Svinth Nielsen

Bent P. Jakobsen

Thomas Jensen

Sebastian Matz Nielsen

1.06.25

1.07.47

1.09.24

1.09.24

1.09.29

1.10.24

1.11.21

1.11.31

1.11.50

1.11.56

2017

2015

2016

2015

2002

2019

2004

1997

2000

2019

 

Marathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Thorkild Sundstrup

Nikolaj Bauer Andersen

Lars Svinth Nielsen

Kåre Kildall Ryesgaard

Bent P. Jakobsen

Louis Illum Honore

Morten Marinussen

Morten Villadsen

Finn Kristensen

Kasper Adelborg

2.24:08

2.26:13

2.28:29

2.32:48

2.36:22

2.36:39

2.37:31

2.38:20

2.39:10

2.39:16

2018

2015

2004

2011

1998

1995

2010

2010

2001

2010

Gul rute

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4-5

4-5

6

7

8

9

10

Asger Dalsgaard

Daniel Vestergaard

Alex Puggard

Thorkild Sundstrup

Sebastian Matz Nielsen

Lars Svinth

Jonas Sørensen

Morten Villadsen

Morten Rødgaard

Morten Marinussen

13.39

14.00

14.12

14.13

14.13

14.21

14.37

14.42

14.42

14.44

2014

2020

2001

2014

2020

2001

2014

2004

2010

2014

Risskovløbet

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Lars Bøgh

Klaus Hansen

Stig Nørregaard

Tom Wade

Tom B. Hansen

Jan Lang

Torgny Bjorgkvist

Jørn Lauenborg

Per Møller Hansen

Ole Hansen

9.05:0

9.21:0

9.22:0

9.25:0

9.26:4

9.30:0

9.30:2

9.31:7

9.32:0

9.33:6

1991

1992

1991

2015

1968

1992

1974

1972

1991

1982

Kvinder

Fra 800m - Marathon

800m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Camilla Grøndahl

Maria Østergård

Eli Helen Ege

Diana Grove

Birgith Grove

Inge B. Junker

Gitte Olesen

Anne Katrine Bertelsen

Pernille Toft Pedersen

Jeanett Sand Nørholt

2:24:7

2.28:23

2.29:00

2.29:03

2.30:11

2.36:11

2.41:03

2.48:38

2.51:08

2.51:50

2017

1500m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Helene Svane

Camilla Grøndahl

Nanne Buch Pedersen

Birgith Grove

Diana Grove

Mette Callesen

Eli Helen Ege

Inge B. Junker

Nanna Bertin

4:37:1

4:47:8

4:49:8

5.07:35

5.07:00

5.22:64

5.24:02

5.29:37

5.36:3

2019

2017

2019

2008

2008

2008

2006

2007

2017

3000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Nina Beck

Majken Enevoldsen

Maja Johannsen

Anne Marie Svansen

Louise Cassøe

Anne Mette Schmidt

Diana Grove

Birgith Grove

Najaaraq Lund

9:55:05

10.57:38

10.58:25

11.01:05

11.05:39

11.08:13

11.12:28

11.14:39

11.25:03

11.28:20

2013

2009

2006

2011

2013

2003

2006

2005

2008

2011

5000m bane

Placering

Navn

Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Sigirid Bjerge Gribsholt

Lærke Mikkelsen

Camilla Grøndahl

Louise Cassøe

Najaaraq Lund

Astrid Helene Livbjerg    

Anja Kristiansen

Diana Grove

Vibeke Bøgh

16.11:23

18.08:00

18.13:81

18.17:60

18.46:0

18.49:1

18.52:09

18.52:9

18.53:6

18.56:6

2020

2018

2015

2018

2005

2015

2009

2005

2005

2015

5 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Camilla Grøndahl

Anja Kristiansen

Lærke Mikkelsen

Diana Grove

Louise Jung

Najaaraq Lund

Astrid Helene Livbjerg    

Anne Marie Svane

Majken Enevoldsen

17.40 (nettotid)

17.53

18.23

18.42

18.49

19.03

19.07

19.11

19.18

19.20

2016

2017

2006

2012

2009

2013

2012

2009

2012

2005

10.000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

Helene Svane

Henriette Nygaard

Charlotte Tyrsted

Najaaraq Lund

 

 

 

 

 

 

 

36.29:43

39.06:1

39.44:5

39.48:89

 

 

 

 

 

 

 

2019

2020

2015

2015

 

 

 

 

 

 

 

10 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3-4

3-4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Nanna Buch Pedersen

Anja Kristiansen

Lea Tybirk

Charlotte Tyrsted

Lærke Mikkelsen

Camilla Grøndahl

Sigrid Bjerge

Louise Jung

Katrine H. B. Thomsen

34.14

36.01

37.31

37.31

37.41

37.53

38.31

38.52

39.10

39.14

2019

2019

2006

2020

2018

2016

2018

2020

2011

2013

Halvmarathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Lærke Mikkelsen

Charlotte Tyrsted

Anne Marie Svane

Katrine H. B. Thomsen

Maja Johannsen

Lea Tybirk

Diana Grove

Pernille Bach

Louise Jung

1.18.44

1.23.30

1.24.02

1.25.50

1.25.51

1.26.02

1.26.06

1.26.16

1.26.41

1.27.38

2019

2016

2016

2014

2014

2011

2020

2008

2004

2010

Marathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Lærke Mikkelsen

Charlotte Tyrsted

Anne Marie Svane

Katrine H. B. Thomsen

Pernille Bach

Louise Jung

Majbritt Lykke

Agnete Hvelplund

Malissa Dawn Thomsen

Line Lauesgaard Jensen

2.57.53

3.00.09

3.03.46

3.05.27

3.05.30

3.07.04

3.09.06

3.10.39

3.13.03

3.15.19

2014

2017

2013

2014

2004

2014

2009

2009

2019

2017

Gul rute

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Anja Kristiansen

Diana Grove

Lærke Mikkelsen

Charlotte Tyrsted

Mette Callesen

Majken Enevoldsen

Maria Østergaard

Anne Mette

Birgith Engelst Grove

16.11

17.06

17.27

17.29

17.33

17.37

17.54

17.58

18.04

18.04

2017

2005

2008

2013

2017

2008

2005

2009

2006

2008

 

Mænd, senior

50m Steen Hannestad 6.86 2019

60m Harry Thiruchelvam 7.64 2019

Steen Hannestad 7.81 2019

Lasse Vosegaard 7.88 2020

110m hæk Claus Julius 14.7 1967

Erik Nissen 15.2 1956

Poul Snedker 15.3 1968

Per Nielsen 15.5 1966

400m hæk Per Nielsen 54.8 1965

Lars Fogsgård 55.9 1962

Claus Julius 56.0 1967

Per Nielsen 58.2 1962

Kaj Nielsen 58.3 1960

Flemming Jensen 61.5 1961

Jeppe Jepsen 63.4 1970

4x100m 43.1 1958

4x200 1.39.95 2020

4x400m 3.17.8 1965

4x800m 7.39.8 1966

4x1500m 15.48.8 1966

1000m S 1.57.8 1957

Længde Claus Julius 7.18 1963

Helge Haagen 6.81 1954

Carl G. Schneider 6.55 1961

Højde Svend Aa. Thomsen 1.88 1941

Erik Nissen 1.80 1955

Stang Svend Aa. Thomsen 4.02 1937

Leif Hindby 3.50 1960

Trespring Claus Julius 14.65 1967

Kaj Nielsen 14.40 1962

Jørgen Kjær 13.96 1960

Helge Haagen 13.85 1957

Kaj Nielsen 13.80 1960

Poul Snedker 13.55 (W) 1967

Kugle Frode Moesgaard 14.32 1937

Lasse Vosegaard 8.24 2020

Spyd Ole P. Andersen 65.95 1963

Martin Lynderup 55.11 2016

Diskos Frode Moesgaard 39.66 1937

Hammer Erik Pichard 48.24 1939

Vægt Freddy Petersen 15.63 1941

John Johnsen 12.18 1971

Femkamp Georg Gretlund 3193 1941

Kaj Nielsen 3060 1962

Per L Pedersen 2704 1981

Dan Hansen 2639 1981

Per Lund Jensen 2320 1989

Palle Lund 2311 1963

Keld Langberg 2261 1980

Tikamp Georg Gretlund 6147 1937

Claus Julius 6093 1962

Helge H. Olsen 6074 1954

Lars Foghsgård 5055 1962

Per Nielsen 4964 1962

Kai Nielsen 4923 1962

Dan Hansen 4834 1980

Palle Lund 4046 1964

Mænd 19-20 (Junior)

100m Lasse Vosegaard 12.72 2019

800m Preben Glue 1.50.6 1965

1500m Preben Glue 3.47.7 1965

3000m Kell Hansen 8.56.8 1980

5000m Oscar Orellana 17.54.2 2016

Kugle Kenneth Andersen 11.76 1990

Tikamp Simon Juul 2482 1981

 

Mænd 17-18

200m Casper Kejser 26.31 2019

800m Claus Julius 2.06.0 1960

Jens Lindhard Nielsen 2.05.4 2018

1500m Jens Lindhard Nielsen 4.30.99 2018

3000m Jens Lindhard Nielsen 9.31.80 2018

110m hæk Claus Julius 15.3 1960

Længde Claus Julius 6.77 1960

Stang Claus Julius 3.48 1960

Trespring Claus Julius 13.70 1960

Kugle Agner Jensen 12.85 1960

Spyd Ole P Andersen 61.78 1960

Tikamp Simon Juul 5004 1982

 

Mænd 15-16

400m Karsten Sørensen 58.1 1963

800m John Eliasen 2.06.1 1962

Karsten Sørensen 2.09.8 1963

1000m John Eliasen 2.44.4 1962

4x400m 3.50.7 1980

Tikamp Simon Juul 5992 1981

 

Mænd 13-14

60m Jens Jakob Holm 9.15 2019

80m Per Rohbrand 10.4 1960

200m Alf Beedholm 30.50 2019

Jens Jakob Holm 30.67 2019

Højde Bjarke Juhl 1.41 1981

Alf Beedholm 1.40 2019

Jens Jakob Holm 1.35 2019

Kvinder Senior

 

60m Marie Qvist 8.25 2020

Laura Kathrine Kornum 8.42 2020

Benedicte Vosegaard 8.96 2020

Signe van Nek 8.98 2015

Naja Hybschmann 9.11 2018

100m Laura Kathrine Kornum 13.20 2020

Marie Qvist 13.26 2019

Benedicte Vosegaard 13.86 2020

Signe Sofie Larsen 13.98 2020

Naja Hybschmann 15.40 2019

200m Laura Kathrine Kornum 27.04 2020

Marie Qvist 27.21 2019

Benedicte Vosegaard 28.10 2020

Signe Sofie Larsen 28.73 2020

Therese Johansen 30.48 2019

Naja Hybschmann 30.99 2019

400m Laura Kathrine Kornum 60.60 2020

 

Længde Marie Qvist 4.92 2020

Benedicte Vosegaard 3.94 2019

Naja Hybschmann 3.67 2019

Trespring Ursula Weiglin 8.72 2020

Kugle Naja Hybschmann 7.23 2019

Diskos Therese Johansen 21.89 2019

Sofie Møller 21.59 2020

Spyd Sofie Møller 23.93 2020

Hammer Therese Johansen 21.86 2019

Henriette Skjørbæk 11.18 2020

4x100 52.74 2020

4x200 1.52.13 2020

4x400 4.23.59 2020

K13-14

5000m Ide Christoffersen 21.35 2013M30-34

800m Daniel Vestergaard 2.08.4 2013

Anders Iversen 2.14.42 2009

Steffen Christensen 2.16.5 2015

1500m Morten Villadsen 4.25.23 2008

Erik Grove 4.37.94 2008

3000m Thorkild Sundstrup 9.03.0 2011

Morten Villadsen 9.13.39 2010

Peder Femhøj 9.50.06 2014

Kåre Rysgaard 9.54.96 2008

Erik Grove 10.09.58 2008

5000m Esben Hornum 14.26.22 2020

Thorkild Sundstrup 14.59.25 2014

Morten Villadsen 15.55.68 2010

Peter Lundgaard 16.13.75 2009

Kåre Rysgaard 16.23.57 2009

Mathias Jørgensen 16.24.3 2016

Martin Rask Pedersen 16.51.07 2009

Rene Olsen 16.52.7 2015

Erik Grove 17.12.31 2008

Rasmus S. Hansen 17.33.44 2011

Peder Femhøj 17.50.2 2012

Anders Iversen 18.11.16 2009

Frederik Lauritzen 18.59.31 2010

Steffen Christensen 19.23.7 2014

10000m Søren Brandt Clemmensen 34.53.9 2020

10km Thorkild Sundstrup 31.11 2014

Morten Villadsen 33.40 2010

Mathias Jørgensen 34.15 2015

Kåre Rysgaard 34.26 2009

Peter Lundgaard 34.56 2009

Halvm Thorkild Sundstrup 1.07.47 2014

Kåre Rysgaard 1.13.29 2009

Marathon Thorkild Sundstrup 2.25.35 2014

Morten Villadsen 2.38.33 2010

Martin Rask Pedersen 2.40.42 2009

Peter Lundgaard 2.45.13 2009

 

110m hæk Claus Julius 14.7 1973

Erik Nissen 15.0 1956

3000m for Gunnar K Jensen 9.38.24 1986

1000m S 2.22.00 1995

4x400 3.48.30 1994

Spyd Ole Peter Andersen 62.65 1975

Diskos Frode Moesgaard 39.66 1937

Kugle Frode Moesgaard 14.32 1937

 

M35-39

1500m Daniel Vestergaard 4.42.4 2017

3000m Daniel Vestergaard 9.01.08 2017

Lars Budolfsen 9.16.87 2017

Morten Høgsbro 9.36.93 2013

5000m Thorkild Sundstrup 15.04.57 2017

Daniel Vestergaard 15.21.17 2017

Morten Villadsen 16.10.70 2011

Lars Svinth 16.47.37 2011

Rasmus S. Hansen 17.03.2 2012

Kåre Rysgaard 17.13.4 2013

Henrik Ehlers 17.46.0 2016

Morten Nissen Nielsen 18.22.84 2013

Anders Iversen 18.24.3 2016

Magnus Kjærgaard 20.20.9 2015

Klaus Andersen 21.36.5 2013

10000m Thorkild Sundstrup 31.26.82 2018

Daniel Vestergaard 33.07.56 2017

Kåre Rysgaard 35.24.14 2015

5km Thorkild Sundstrup 15.22 2015

Daniel Vestergaard 16.57 2016

10km Thorkild Sundstrup 31.07 2015

Daniel Vestergaard 31.57 2018

Kåre Rysgaard 33.41 2011

Anders Aagaard Hansen 34.00 2017

Halvm Thorkild Sundstrup 1.07.58 2018

Daniel Vestergaard 1.10.28 2019

Kåre Rysgaard 1.13.29 2015

Anders Aagaard Hansen 1.14.19 2017

 

Marathon Thorkild Sundstrup 2.24.08 2018

Kåre Rysgaard 2.32.53 2011

Mathias Jørgensen 2.44.51 2019

 

110m hæk Claus Julius 15.9 1978

Kugle Frode Holm Moesgaard 13.62 1939

Hammer Erik Pichard 48.24 1939

Spyd Ole Peter Andersen 58.42 1977

 

M40-44

800m Jonas Sørensen 2.03.06 1999

Peter Johansen 2.12.2 2013

1500m Jonas Sørensen 4.08.4 1999

Peter Johansen 4.32.7 2013

3000m Nicolaj Bauer Andersen 9.06.67 2014

Lars Hovgaard 10.06.81 2017

Peter Johansen 10.12.6 2012

5000m Thorkild Sundstrup 15.25.90 2020

Nicolaj Bauer Andersen 15.30.3 2015

Tiziano Rosati 16.31.8 2015

Lars Svinth 16.37.7 2012

Lars Hovgaard 17.28.2 2017

Peter Johansen 17.38.0 2012

Flemming Krabbenhøft 18.03.2 2018

10000m Thorkild Sundstrup 32.07.9 2020

10km Nicolaj Bauer Andersen 31.59 2015

Halvm Nicolaj Bauer Andersen 1.09.26 2015

Kåre Rysgaard 1.17.01 2015

Marathon Nicolaj Bauer Andersen 2.26.14 2015

400m hæk Rami Edrees 69.73 2020

3000m for Gunnar K Jensen 11.02.74 1996

Hammer Erik Pichard 47.08 1941

Stefan Schmidt 14.68 2019

Kugle Stefan Schmidt 7.15 2019

Diskos Stefan Schmidt 21.35 2019

 

M45-49

50m Steen Hannestad 6.86 2019

60m Steen Hannestad 7.81 2019

100m Steen Hannestad 12.34 2019

Peter Lucht 13.23 2012

Søren Østergaard 15.83 2015

200m Steen Hannestad 25.87 2019

400m Peter Lucht 60.39 2012

800m Søren Østergaard 2.17.01 2015

Peter Lucht 2.20.0 2012

Morten Breiner 2.37.2 2013

1500m Søren Østergaard 4.35.42 2015

Peter Johansen 4.39.4 2017

Jesper Johansen 5.00.59 2012

3000m Jens Hæstrup Krogh 9.28.48 2015

Peter Johansen 10.12.81 2017

Svenning Sørensen 10.29.41 2008

5000m Jens Hæstrup Krogh 15.45.04 2015

Morten Nyrup Jensen 16.31.6 2018

Søren Østergaard 17.35.8 2015

Lars M Christensen 17.36.12 2009

Peter Johansen 18.00.4 2018

Johnny Askøe 18.05.95 2015

Svenning Sørensen 18.13.18 2008

Jesper Johansen 18.56.5 2012

Carsten Fogh Madsen 19.03.2 2020

Lars Ljungqvist 19.41.73 2013

Morten Breiner 20.29.2 2016

 

10000m Jens Hæstrup Krogh 33.12.17 2015

Lars Henrik Pontoppidan 34.16.93 2004

10km Jens Hæstrup Krogh 33.18 2015

Morten Nuryp Jensen 34.36 2019

Halvm Jens Hæstrup Krogh 1.12.38 2015

Morten Nyrup Jensen 1.17.07 2019

Marathon Jens Hæstrup Krogh 2.40.10 2012

110m hæk Claus Julius 16.12 1988

Længde Claus Julius 6.24 1987

Peter Lucht 3.72 2011

Trespring Claus Julius 10.89 1987

Hammer Erik Pichard 46.60 1947

 

M50-54

50m Peter Lucht 7.45 2018

60m Peter Lucht 8.60 2019

100m Claus Julius 12.6 1992

Peter Lucht 13.79 2019

800m Johnny Askøe 2.34.58 2019

1500m Jens Hæstrup Krogh 4.28.5 2017

3000m Jens Hæstrup Krogh 9.17.13 2017

Lars Henrik Pontoppidan 10.34 2011

5000m Jens Hæstrup Krogh 16.17.2 2017

Lars Henrik Pontoppidan 17.56.77 2011

Svenning Sørensen 18.17.22 2010

Jørgen Høg 18.53.2 2013

Ole Græsbøll Olesen 19.00.56 2010

Lars Ljungqvist 19.41.0 2014

Leonard Davis 20.52.3 2014

10000m Jens Hæstrup Krogh 34.28.94 2017

10km Jens Hæstrup Krogh 33.21 2017

Halvm Jens Hæstrup Krogh 1.14.36 2017

100m hæk Claus Julius 15.00 1992

3000m for Gunnar K Jensen 11.47.20 2007

Længde Peter Lucht 4.29 2019

Johnny Askøe 3.67 2019

Spyd Peter Lucht 23.69 2019

Hammer Erik Pichard 45.68 1951

Vægt Erik Pichard 12.88 1951

 

 

M55-59

200m Leonard Davis 32.64 2015

400m Leonard Davis 75.19 2015

800m Ove Bast Andreasen 2.24.63 2017

Mogens S. Christensen 2.25.9 2013

1500m Mogens S. Christensen 4.51.91 2013

3000m Jan Skov Pedersen 11.47.84 2018

5000m Mogens S. Christensen 17.57.27 2013

Jan Skov Pedersen 18.09.0 2014

Jørgen Høg 19.12.0 2014

Lars Henrik Pontoppidan 20.28.55 2017

Leonard Davis 21.00.9 2017

 

10000m Mogens S. Christensen 36.39.77 2013

Jan Skov Pedersen 37.48.59 2015

10km Lars Østergaard 36.44 2014

Mogens S Christensen 36.47 2013

Jan Skov Pedersen 37.16 2016

Halvm Mogens S. Christensen 1.19.48 2013

Marathon Mogens S. Christensen 2.49.47 2014

3000m for Gunnar K Jensen 12.38.63 2015

5kamp inde Peter Lucht 1575 2020

 

M60-64

800m Gunnar Christian Jensen 2.31.26 2020

1500m Gunnar Christian Jensen 5.15.31 2016

3000m Jan Skov Pedersen 11.45.57 2017

5000m Jørgen Holt 18.50.93 2007

Halvm Lars Østergaard 1.24.13 2018

Jan Skov Pedersen 1.27.51 2019

2000m for Gunnar K Jensen 8.03.76 2016

 

M70-74

800m Ole Hjortshøj 2.46.65 2017

1500m Ole Hjortshøj 5.56.17 2020

5000m Ole Hjortshøj 22.34.85 2020

K30-34

800m Diana Grove 2.28.63 2008

Birgith Christensen 2.29.71 2008

Inge Junker 2.35.71 2008

Iben Kruse 2.40.01 2008

Gitte Olesen 2.41.03 2008

1500m Birgitte Grove 5.06.33 2008

Diana Grove 5.07.35 2008

Mette Callesen 5.22.64 2008

5000m Lea Tybirk 17.38.7 2020

Lærke Mikkelsen 18.13.81 2015

Kathrine Thomsen 19.00.30 2014

Louise Jung 19.18.2 2012

Birgitte Grove 19.33.65 2008

Malissa Thomsen 20.07.1 2016

Lærke Egefjord 21.23.2 2013

5km Lea Tybirk 17.54 2019

Malissa Thomsen 20.54 2016

10km Lea Tybirk 37.31 2019

Lærke Mikkelsen 37.53 2016

Diana Grove 39.31 2009

Louise Jung 39.38 2011

Birgitte Grove 41.02 2008

Maria Østergaard 42.00 2010

Anne W Larsen 42.32 2009

Gitte Olesen 42.55 2011

Inge Junker 43.22 2010

Malissa Thomsen 43.37 2016

Halvm Lærke Mikkelsen 1.23.30 2015

Lea Tybirk 1.26.07 2019

Anne Marie Svane 1.27.22 2014

Kathrine Thomsen 1.27.31 2014

Louise Jung 1.30.21 2009

Malissa Thomsen 1.32.42 2018

Maria Østergaard 1.34.01 2010

Line L Jensen 1.34.56 2016

Gitte Olesen 1.35.46 2010

Pernille Deichgræber 1.37.19 2014

Marathon Anne Marie Svane 3.06.09 2014

Louise Jung 3.11.22 2010

Kathrine Thomsen 3.17.50 2015

Pia Deichgræber 3.25.33 2014

 

K35-39

3000m Hanna Leemreize 10.50.80 2020

5000m Sigrid Bjerge Gribsholt 18.08.3 2018

Najaaraq Lund 18.49.1 2015

Hanna Leemreize 18.54.0 2020

Charlotte Tyrsted 19.07.9 2016

Louise Jung 19.10 2014

Rakel Johansen 19.35.4 2015

10000m Charlotte Tyrsted 39.44.50 2015

Najaaraq Lund 39.48.89 2015

5km Rakel Johansen 19.41 2017

Charlotte Tyrsted 20.04 2016

Najaaraq Lund 20.16 2018

10km Charlotte Tyrsted 37.41 2018

Signe Gribsholt 38.52 2019

Najaaraq Lund 39.31 2015

Rakel Johansen 40.39 2017

Halvm Charlotte Tyrsted 1.24.02 2016

Signe Gribsholt 1.27.57 2019

Najaaraq Lund 1.29.31 2017

Louise Jung 1.30.19 2015

Kathrine Thomsen 1.31.20 2019

Line L Jensen 1.32.20 2018

Rakel Johansen 1.32.43 2014

Helle Bønsøe 1.36.16 2015

 

Marathon Charlotte Tyrsted 3.00.46 2017

Malissa Thomsen 3.08.20 2019

Louise Jung 3.08.21 2014

Najaaraq Lund 3.09.41 2017

Line L Jensen 3.16.57 2017

Rakel Johansen 3.19.00 2013

 

K40-44

5km Rakel Johansen 20.26 2019

10km Charlotte Tyrsted 37.41 2018

Najaaraq Lund 40.19 2019

Halvm Najaaraq Lund 1.29.31 2019

 

K50-54

5000m Helle Juul 22.09.8 2014

Inge Gerd Salling Jensen 22.17.9 2014

 

K55-59

10km Inge Gerd Salling Jensen 44.52 2018

Marathon Inge Gerd Salling Jensen 3.39.57 2017