Send en mail til Sebastian Matz Nielsen med ændringer til ranglisten (sebastianmatz@live.dk)

Klubbens rangliste

Fra 1897 og frem(ad)

Mænd

Fra 100m - Marathon

100m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Frank Sillesen

Morten Hansen

NielsRoesdal

Arne Bie

Rudolf Mikkelsen

GeorgGretlund

LarsFoghsgård

Dan Arnum Hansen

Vilhelm Mikkelsen

Axel Nielsen

10,8

11,04

10,9

10,9

11

11

11

11

11,1

11,1

1958

1980

1958

1958

1928

1937

1962

1978

1919

1938

200m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Knud E Pedersen

Niels Roesdahl

Morten Hansen

Ole Jachimsen

Arne Bie

John Jensen

Frank Sillesen

Dan Arnum Hansen

Lars Foghsgård

Peter Hansen

22,1

22,2

22,2

22,3

22,5

22,5

22,7

22,7

22,8

22,8

1961

1955

1979

1959

1960

1961

1958

1978

1961

1962

400m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7-10

7-10

7-10

7-10

John Jensen

Niels Roesdahl

Ole Jochimsen

Knud E. Petersen

Ole Jensen

Preben Glue

Arne Jensen

Per A. Nielsen

Carsten Nielsen

Morten Hansen

48,8

49,4

49,8

49,9

50,0

50,2

50,4

50,4

50,4

50,4

1962

1957

1959

1961

1957

1966

1961

1966

1974

1980

800m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5-6

5-6

7

8

9

10

Preben Glue

Arne Jensen

John Jensen

Carsten Jensen

Ole Jensen

Peter Holmqvist

Jørgen Holt

Jonas Sørensen

Henning Overgaard

Bjarne Danielsen

1.48:8

1.52:0

1.52:2

1.52:4

1.52:8

1.52:8

1.54:0

1.54:67

1.55:1

1.55:3

1967

1961

1966

1977

1959

1973

1973

2003

1979

1966

1000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Peter Holmqvist

Carsten Jensen

Arne Jensen

Jørgen Holt

Keld Langberg

Bjarne Danielsen

Per Steffensen

Ole Jensen

Ole Simmelsgaard

2.24:8

2.26:0

2.27:2

2.27:6

2.28:8

2.31:8

2.32:2

2.32:4

2.32:8

2.33:34

1967

1977

1977

1961

1973

1978

1965

1965

1956

1998

1500m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Carsten Jensen

Henning Overgaard

Peter Holmqvist

Bjarne Danielsen

Gunnar Pedersen

Tommy Michaelsen

Arne Jensen

John Jensen

3.42:4

3.48:0

3.53:2

3.53:7

3.54:6

3.56:4

3.57:4

3.58:4

3.58:8

3.59:6

1967

1974

1975

1979

1974

1964

1957

1957

1961

1966

One mile (1609m)

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Bjarne Danielsen

Gunnar Pedersen

Henning Overgaard

Søren Nielsen

Arne Jensen

Erkie Fiskaali

David Romano

Niels K. Thomsen

4.05:6

4.11:13

4.16:4

4.22:0

4.23:2

4.25:2

4.26:8

4.27:0

4.27:2

4.27:4

1967

1974

1964

1955

1976

1922

1966

1955

1966

1987

2000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Bjarne Danielsen

Søren Nielsen

Gunnar Pedersen

Tommy Michaelsen

Erkie Fiskaali

J. Heller Andersen

Bent P. Jakobsen

Gunnar K. Jensen

5.19:4

5.28:0

5.34:3

5.39:5

5.40:4

5.40:6

5.41:2

4.43:0

5.44:96

5.48:7

1967

1974

1965

1918

1954

1961

1955

1943

1996

1986

3000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Preben Glue

Jørgen Holt

Tommy Michaelsen

Henning Overgaard

Gunnar Pedersen

Bjarne Danielsen

Asger Dalsgaard

Lars Svinth Nielsen

Søren Nielsen

Gunnar K. Jensen

8.17:6

8.26:6

8.26:4

8.33:3

8.35:2

8.39:8

8.46:1

8.46:26

8.49:2

8.49:8

1967

1974

1957

1977

1954

1966

2015

2000

1921

1986

3000m forhindring

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Tommy Michaelsen

Gunnar Pedersen

Gunnar K. Jensen

Henning Overgaard

Carsten Sørensen

Kell B. Hansen

Stig Mathiesen

Flemming G. Jensen

Hans Egander

Keld Landberg

9.25:0

9.27:8

9.33:2

9.34:4

9.49:4

9.53:2

9.56:5

10.18:6

10.20:0

10.30:0

1956

1957

1985

1978

1985

1978

1992

1963

1956

1979

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Omar Hassan

Preben Glue

Asger Dalsgaard

Tommy Michaelsen

Thorkild Sundstrup

Gunnar Pedersen

Jørgen Holt

Niels K. Thomsen

Lars Svinth Nielsen

Bent P. Jakobsen

14.19:62

14.29:8

14.51:68

14.51:8

14.59:25

15.00:0

15.00:0

15.00:83

15.18:2

15.19:66

2017

1967

2015

1957

2014

1960

1976

1989

2000

2000

5 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

Omar Hassan

 

Thorkild Sundstrup

Sebastian Matz Nielsen

Morten Rødgaard Hansen

15.20

15.22

15.46

16.14

 

2017

2016

2015

2017

2014

1960

 

10.000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Jørgen Holt

Tommy Michaelsen

Lars Svinth Nielsen

Bent P. Jakobsen

Gunnar K.Jensen

Erkie Fiskaali

Sven Å. Hansen

Søren Nielsen

Henning Overgaard

Jens Hæstrup Krogh

31.15:00

31.16:00

31.49:27

31.55:36

32.30:20

32.37:40

32.54:60

33.04:00

33.10:20

33.12:00

1976

1960

2001

1997

1986

1955

1957

1918

1977

2015

10 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Asger Dalsgaard

Thorkild Sundstrup

Omar Hassan

Nikolaj Bauer Andersen

Daniel Vestergaard

Niels K. Thomsen

Lars H. P. Møller

Bent P. Jakobsen

Lars Svinth

Gunnar K. Jensen

30:41

31.07

31:35

31:59

32:07

32:16

32:29

32:43

32:54

33:08

2016

2015

2016

2015

2016

1988

1992

1999

1999

1086

15km

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Gunnar K. Jensen

Alex Puggard

Lars Svinth Nielsen

Thorkild Sundstrup

Bent P. Jakobsen

Tommy Michaelsen

Lars H. Pomtoppidan

Gert Jørgensen

Nikolaj B. Andersen

Thomas Jensen

 

48.40

48.49

49.04

49.09

49.37

49.45

49.57

50.05

50.33

50.38

1986

2002

2002

2014

1997

1956

1993

1993

2013

2000

20km

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5-6

5-6

7

8

9

10

Tommy Michaelsen

Carsten Sørensen

Jørgen Holt

Gunnar K. Jensen

Niels Jepsen

Svend Å. Hansen

Keld Langberg

Mogens Bach

Peter Pedersen

Henning Overgaard

1.06.29

1.08.23

1.09.16

1.11.34

1.11.42

1.11.42

1.12.50

1.13.01

1.13.07

1.14.07

1962

1984

1973

1982

1924

1958

1978

1973

1925

1977

Halvmarathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Omar Hassan

Thorkild Sundstrup

Nikolaj B. Andersen

Asger Dalsgaard

Alex Puggard

Lars Svinth Nielsen

Bent P. Jakobsen

Thomas Jensen

Jens Krogh

Carsten B. Lund

1.06.25

1.07.47

1.09.24(nettotid)

1.09.24(nettotid)

1.09.29

1.11.21

1.11.31

1.11.50

1.12.20

1.13.11

2017

2015

2016

2015

2002

2004

1997

2000

2015

1986

Marathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Thorkild Sundstrup

Nikolaj Bauer Andersen

Lars Svinth Nielsen

Kåre Kildall Ryesgaard

Bent P. Jakobsen

Louis Illum Honore

Morten Marinussen

Morten Villadsen

Finn Kristensen

Kasper Adelborg

2.24:41

2.26:13

2.28:29

2.32:48

2.36:22

2.36:39

2.37:31

2.38:20

2.39:10

2.39:16

2015

2015

2004

2011

1998

1995

2010

2010

2001

2010

Gul rute

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Asger Dalsgaard

Alex Puggard

Thorkild Sundstrup

Lars Svinth

Daniel Vestergaard

Jonas Sørensen

Morten Villadsen

Morten Rødgaard

Morten Marinussen

Peter Lundgaard

13.39

14.12

14.13

14.21

14.29

14.37

14.42

14.42

14.44

14.47

2014

2001

2014

2001

2014

2014

2004

2010

2014

2009

Risskovløbet

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Lars Bøgh

Klaus Hansen

Stig Nørregaard

Tom Wade

Tom B. Hansen

Jan Lang

Torgny Bjorgkvist

Jørn Lauenborg

Per Møller Hansen

Ole Hansen

9.05:0

9.21:0

9.22:0

9.25:0

9.26:4

9.30:0

9.30:2

9.31:7

9.32:0

9.33:6

1991

1992

1991

2015

1968

1992

1974

1972

1991

1982

Kvinder

Fra 800m - Marathon

800m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Camilla Grøndahl

Maria Østergård

Eli Helen Ege

Diana Grove

Birgith Grove

Inge B. Junker

Gitte Olesen

Anne Katrine Bertelsen

Pernille Toft Pedersen

Jeanett Sand Nørholt

2:24:7

2.28:23

2.29:00

2.29:03

2.30:11

2.36:11

2.41:03

2.48:38

2.51:08

2.51:50

2017

1500m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

Camilla Grøndahl

Birgith Grove

Diana Grove

Mette Callesen

Eli Helen Ege

Inge B. Junker

Nanna Bertin

 

4:47:8

5.07:35

5.07:00

5.22:64

5.24:02

5.29:37

5.36:3

2017

2008

2008

2008

2006

2007

2017

3000m

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Nina Beck

Majken Enevoldsen

Maja Johannsen

Anne Marie Svansen

Louise Cassøe

Anne Mette Schmidt

Diana Grove

Birgith Grove

Najaaraq Lund

9:55:05

10.57:38

10.58:25

11.01:05

11.05:39

11.08:13

11.12:28

11.14:39

11.25:03

11.28:20

2013

2009

2006

2011

2013

2003

2006

2005

2008

2011

5000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Lærke Mikkelsen

Louise Cassøe

Najaaraq Lund

Astrid Helene Livbjerg    

Anja Kristiansen

Diana Grove

Vibeke Bøgh

Katrine Borg Houlberg Thomsen

Majken Enevoldsen

16.54:2

18.13:81

18.46:0

18.49:1

18.52:09

18.52:9

18.53:6

18.56:6

19.00:3

19.11:7

2017

2015

2005

2015

2009

2005

2005

2015

2014

2005

5 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Anja Kristiansen

Lærke Mikkelsen

Diana Grove

Louise Jung

Najaaraq Lund

Astrid Helene Livbjerg    

Anne Marie Svane

Majken Enevoldsen

Marie Østergaard

17.40 (nettotid)

18.23

18.42

18.49

19.03

19.07

19.11

19.18

19.20

19.31

2016

2006

2012

2009

2013

2012

2009

2012

2005

2009

10.000m bane

Placering Navn Tid Årstal

1

2

 

 

Charlotte Tyrsted

Najaaraq Lund

 

39.44:5

39.48:89

 

2015

2015

 

10 km landevej

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Helene Svane

Anja Kristiansen

Lærke Mikkelsen

Louise Jung

Katrine H. B. Thomsen

Vibeke Bøgh

Majken Enevoldsen

Najaaraq Lund

Louise Jung

Louise Cassøe

36.31

37.31

37.53

39.10

39.14

39.28

39.30

39.31

39.38

39.43

2016

2006

2016

2011

2013

2016

2005

2015

2012

2002

Halvmarathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Lærke Mikkelsen

Anne Marie Svane

Katrine H. B. Thomsen

Maja Johannsen

Diana Grove

Pernille Bach

Louise Jung

Najaaraq Lund

Agnete Hvelplund

Majken Enevoldsen

1.23.30

1.25.50

1.25.51

1.26.02

1.26.16

1.26.41

1.27.38

1.28.03

1.28.14

1.28.22

2016

2014

2014

2011

2008

2004

2010

2015

2009

2006

Marathon

Placering Navn Tid Årstal

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Lærke Mikkelsen

Charlotte Tyrsted

Anne Marie Svane

Katrine H. B. Thomsen

Pernille Bach

Louise Jung

Majbritt Lykke

Agnete Hvelplund

Rakel F. Johansen

Najaaraq Lund

2.57.53

3.00.09

3.03.46

3.05.27

3.05.30

3.07.04

3.09.06

3.10.39

3.18.27

3.18.40

2014

2017

2013

2014

2004

2014

2009

2009

2013

2011